دیجی سرویس

سوالاتی که باید قبل از تعمیر و یا تعویض لوازم خانگی خود بپرسید؟


هزینه تعمیر لوازم خانگی چقدر می شود؟

نظر ما این است که اگر هزینه تعمیر وسیله ای بیش از نصف هزینه خرید یک وسیله برقی جدید می شود ، به فکر خرید جدیدش باشید. هزینه تعویض قطعات وقتی می خواهید راجع به تعویض و تعمیر لوازم خانگی تصمیم بگیرید مهم است.

گاهی اوقات هم چاره ای جز تعویض قطعه خراب شده ندارید چون آن قطعه دیگر تولید نمی شود.

هزینه دستمزد تعمیرات هم باید مد نظر قرار بدهید. هزینه تعمیر لوازم خانگی اصولا کمتر است.

چند سال است که لوازم خانگی یا برقیتان کار می کند؟

اگر در فکر این هستید که چه وقتی باید لوازم برقیتان را تعویض کنید ، باید 50 درصد به سالهایی که لوازم برقیتان کار کرده توجه کنید و اینکه تعمیر وسیله برقی چه مقدار هزینه میبرد. به این معنا که لوازم برقی ای که بیش از عمر تعیین شده اش کار کرده و نیاز به تعمیر دارد ، دیگر باید آن لوازم برقی را تعویض کنیم.

چند سال کار کرد لوازم برقی به این معناست که دیگر خیلی کار کرده است؟

اگر شما در نظر دارید که لوازم خانگیتان را تعویض کنید ، متوسط طول عمر آن وسیله را معیاری برای تعویض و تعمیر آن قرار دهید ، متوسط مدت کارکرد برخی از لوازم خانگی در زیر آمده است:

متوسط عمر ماشین ظرفشویی: 9 سال

متوسط عمر فریزر: 11 سال

متوسط عمر مایکرویو: 9 سال

متوسط عمر یخچال: 13 سال

متوسط عمر ماشین لباسشویی: 10 سال

متوسط عمر هود: 14 سال


بیشتر بخوانید   پیشنهاد میکنیم مطلب نمایندگی جاروبرقی aeg را حتما مطالعه کنید.


البته متوسط عمر لوازم خانگی بستگی به نوع نگهداری و مصرف آن دارد . مثلا کسی که یک نفر است در خانه زندگی می کند ماشین لباسشویی اش بیشتر از افرادی که خانواده 5 نفرهع دارند ، عمر می کند.

سوالات متداول لوازم خانگی

وقتی می خواهید راجع به تعمیر و تعویض لوازم خانگی تصمیم بگیرید به این نکته توجه کنید که هنوز وارانتی دارد یا خیر و اینکه در مدت گارانتی چقدر به مشکل برخورده . اگر وسیله ای کمتر از یکسال است که دارد کار می کند احتمالا شامل وارانتی قطعات و دستمزد تعمیر می شود، پس اگر بخواهید تعمیرش کنید هیچ هزینه ای برایتان ندارد.

اگر هم وارانتی آن منقضی شده باشد ، احتمالا هزینه تعمیراتی زیادی برایتان نگذارد وقتی یک بار به مشکل می خورد . ولی اگر لوازم خانگیتان مرتبا دچار مشکل می شود، و چندین بار هم تعمیر شده در چند سال گذشته احتمالا باید به فکر تعویض آن باشید.

آیا شما وسیله ای را می خواهید که مصرف انرژی پایین تری داشته باشد؟

میزان مصرف انرژی هم یکی دیگر از عوامل مهم برای تصمیم گیری در مورد تعمیر و یا تعویض لوازم خانگی است. اگر لوازم خانگیتان قدیمی است و مصرف انرژی اش بالا است با تعویض آن می توانید در بلند مدت در هزینه ها صرفه جویی نمایید.

آیا نحوه نگهداری از لوازم خانگی باعث بالا رفتن عمر آن وسیله می شود؟

شما می توانید در هزینه های تعمیر و تعویض لوازم خانگی با نگهداری بهتر از آنها صرفه جویی کنید.

مثلا  سیم پیچی های پشت یخچال (کندانسور – پشت یخچال در پایین قرار دارد ) را هر چند وقت یکبار با جاروبرقی تمیز کنید تا از هرگونه گرد و خاک و کثیفی تمیز بشود ، چون باعث می شود که برای سرد کردن یخچال از انرژی الکتریکی کمتری استفاده بشود.

اینکه به طور منظم از ماشین ظرفشوییتان استفاده کنید و ماشین لباسشوییتان را زیاد پر نکنید می تواند باعث افزایش طول عمر آن بشود.

سوالات متداول لوازم خانگی

چه زمانی باید لوازم خانگی را تعویض کنیم؟

زمان تعمیر یا تعویض لوازم خانگی کاملا به شما ربط دارد ، ولی اگر می خواهید کاری که می کنید مقرون به صرفه باشد نکات بیان شده در بالا را چک کنید.

 قبلی بعدی   

سوالاتی که باید قبل از تعمیر و یا تعویض لوازم خانگی خود بپرسید؟ - 5 از 5 تعداد 98

دیجی سرویس

شرکت دیجی سرویس با هدف تعمیر لوازم خانگی در محل بدون نیاز به جابجایی و با 15 سال سابقه تعمیر لوازم خانگی و صنعتی جهت رفاه حال هموطنان ارجمند اقدام به تجهیز تیم تکنسین و کارآزموده کرده تا با انجام تعمیرات و سرویس های مورد نیاز بتواند با کاهش زمان و هزینه های تعمیر و نیز عدم نیاز به جابجایی های طاقت فرسا، آسایش و آرامش را برای شما به ارمغان آورد.

7 روز هفته 24 ساعته آماده خدمت رسانی به شما هستیم.

 

اطلاعات تماس

تلفن دفتر شهرک غرب: 88564350

تلفن دفتر تجریش: 26761085

وب سایت: www.digiservice724.ir 

آدرس: سعادت آباد، خیابان علامه جنوبی

کوچه 26 شرقی پلاک 14، واحد 2

گوگل  لینکدین  پینترست  تلگرام

فیسبوک  اینستاگرام  تویتر  آپارات