دیجی سرویس

سرویس و تعمیر ماشین ظرفشویی


سیستم تخلیه آب ماشین ظرفشویی کار نمیکند.


سه چیز ساده را در صورتی که آب کش تخلیه ماشین ظرفشویی شما کار نمیکند بررسی کنید.
آیا آب کش تخلیه ماشین ظرفشویی شما کار نمیکند و یا بصورت کامل تخلیه نمیکند؟ شما باید بایک تعمیرکار تماس بگیرید اما قبل از آن 3 راه ساده را تست کنید.
 تعمیر ماشین ظرفشویی
آیا ماشین ظرفشویی شما کاملا خشک میشود و یا همیشه یک اینچ آب در کف وان آن باقی میماند؟ قبل از آن که با یک تعمیرکار تماس بگیرید، در اینجا سه روش ساده برای رفع مشکل شما که در مجموع یک ربع زمان میگیرد را بیان میکنیم.
فیلتر موجود در وان ماشین ظرفشویی را چک کنید.
شما در کف وان دستگاه یک عدد فیلتر پیدا خواهید کرد. که زیر بازوی اسپری کننده پایینی قرار دارد و یا پشت آن تعبیه شده است. ( مانند شکل 1)
 
هرگونه پسماند و یا آشغال را از فیلتر جدا کنید.( تصویر شماره 1)
 تعمیر ماشین ظرفشویی


اگرچه اکثر ماشین های ظرفشویی جدید دارای خورد کننده های کوچک ذرات غذا هستند، اما ذرات غذا ( مانند ذرت) و یا حتی کاغذ ( مانند برچسب های روی بطری های شیشه ای)  میتوانند باعث گرفتگی فیلتر شوند.

بیشتر بخوانید   پیشنهاد میکنیم مطلب نمایندگی بوش شریعتی را حتما مطالعه کنید.


شما در کف وان دستگاه یک عدد فیلتر پیدا خواهید کرد. که زیر بازوی اسپری کننده پایینی قرار دارد و یا پشت آن تعبیه شده است. ( مانند آنچه در شکل 1 دیدید). فیلتر که در پشت بازوها قراردارد درون محفظه ای میباشد که با دو عدد پیچ بسته شده است. همه آشغالهای فیلتر را تمیز کنید و در صورت لزوم دو عدد پیچ نگهدارنده محفظه فیلتر را باز کنید و آنرا تمیز کنید .
شلنگ اب کش را زمانی که ماشین ظرفشویی تخلیه نمیشود بررسی کنید.
شلنگ تخلیه را از پمپ آن جدا کرده ( معمولا آن شلنگی است که دارای لبه میباشد) و داخل شلنگ را فوت کنید تا مظمئن شوید که راه بدر است.( تصویر شماره 2) 
 تعمیر ماشین ظرفشویی
ابتدا منبع قدرت ماشین ظرفشویی را با جداکردن سیم برق  از پریز و یا خاموش کردن مدار برق  قطع کنید. سپس زه پاین ( قاب نزدیک به زمین) را از آن جدا کنید.زه پایینی توسط 2 یا 4 عدد پیچ کوچک بسته شده است. بست شلنگ را شل کرده و شلنگ آبکش را از پمپ جدا کنید ( معمولا شلنگی است که دارای لبه میباشد)
سعی کنید تا درون شلنگ آبکش فوت کنید ( تصویر شماره 2) تا مطمن شوید که گرفتگی ندارد. در صورتی که گرفتگی داشته باشد پیچ و تاب شلنگ را باز کنید . همچنین ورودی و یا لوله تخلیه کننده را چک کنید ( همانجایی که شلنگ آب کش ماشین ظرفشویی به زیر سینک متصل میشود) . در تخلیه کننده های قدیمی ، این ورودی ممکن است دچار خوردگی شده باشد. خوردگی را با یک پیچ گوشتی کوچک تمیز کنید.
.تصویر شماره 3:

تعمیر ماشین ظرفشویی
اگر مانند تصویر یک ضامن  شیر وجود داشته باشد،  ماشین ظرفشویی  شما از نوع ماشین با شیر تخلیه آب میباشد. برای تست شیر ، اهرم شیر را  فشار دهید تا مطمئن شوید که آزادانه حرکت میکند. 
تعمیر ماشین ظرفشویی

اکثر ماشین ظرفشویی ها و نه البته همه آنها دارای یک شیر تخلیه آب میباشند که از بازگشت مجدد آب به داخل ماشین ظرفشویی جلوگیری میکند. اگر مانند تصویر شماره 3 یک ضامن شیر وجود داشته باشد،  ماشین ظرفشویی  شما از نوع ماشین با شیر تخلیه آب میباشد. برای تست شیر ، اهرم شیر را  فشار دهید تا مطمئن شوید که آزادانه حرکت میکند. اگر شیر یخ زده باشد، سیم پیچ الکتریکی که آنرا کنترل میکند سوخته است و باید تعویض شود.
 

 قبلی بعدی   

سرویس و تعمیر ماشین ظرفشویی - 5 از 5 تعداد 98

دیجی سرویس

شرکت دیجی سرویس با هدف تعمیر لوازم خانگی در محل بدون نیاز به جابجایی و با 15 سال سابقه تعمیر لوازم خانگی و صنعتی جهت رفاه حال هموطنان ارجمند اقدام به تجهیز تیم تکنسین و کارآزموده کرده تا با انجام تعمیرات و سرویس های مورد نیاز بتواند با کاهش زمان و هزینه های تعمیر و نیز عدم نیاز به جابجایی های طاقت فرسا، آسایش و آرامش را برای شما به ارمغان آورد.

7 روز هفته 24 ساعته آماده خدمت رسانی به شما هستیم.

 

اطلاعات تماس

تلفن دفتر شهرک غرب: 88564350

تلفن دفتر تجریش: 26761085

وب سایت: www.digiservice724.ir 

آدرس: سعادت آباد، خیابان علامه جنوبی

کوچه 26 شرقی پلاک 14، واحد 2

گوگل  لینکدین  پینترست  تلگرام

فیسبوک  اینستاگرام  تویتر  آپارات