دیجی سرویس

چرا یخچال زیاد برفک میزند؟راه حل رفع مشکل چیست؟ 

چرا یخچال زیاد برفک میزند؟راه حل رفع مشکل چیست؟ 

چرا یخچال زیاد برفک میزند؟راه حل رفع مشکل چیست؟ 

برفک زدن فریزر در طولانی مدت کاملاً طبیعیست، اما اگر یخچال شما هر ماه برفک می زند علت  آن می تواند خراب شدن لاستیکهای دور در یخچال و فریزر باشد. 
برای رفع این مشکل سالی یک بار سالم‌بودن این نوارها را  بررسی کنید تا در صورت کوچک‌ترین نشت هوا آنها را تعویض کنید.
اگر متوجه  برفک در فریزر یا یخچال خود شدید سریعا دوشاخ را کشیده و آن را آب کنید و گرنه برفک ضخیم می شود و مصرف انرژی یخچال شما بیشتر شده و در نتیجه پول برق شما بیشتر می شود. برای آب کردن برفک یخچال بعد از کشیدن آن از برق ، وسایل را از داخل آن خارج کرده و منتظر آب شدن برفک ها بمانید. هرگز از مواد تیز برای کندن برفکها استفاده نکنید. می توانید برای سرعت بخشیدن به کار پنکه  کوچکی را مقابل یخچال بگذارید خواهید دید که در چند دقیقه تمامی برفکها آب می شوند.
یخچال را با دستمالی تمیز کاملا خشک کنید و سپس مواد غذایی را سر جایشان بگذارید و یخچال را به برق بزنید . حتما رطوبت یخچال را پاک کنید تا تبدیل به برفک نشود.

 

عمر يخچال و فريزر به رسیدگی شما بستگی دارد:


با رعايت اين نكات ساده اما كاربردي مي‌توانيد عمر يخچال و فريزر خود را افزايش دهيد. اگر  توصيه‌هاي ما را عمل كنيد نيازي به تعويض و تعمير يخچال فريزتان نخواهيد داشت.

محل قرار گرفتن يخچال و فريزر در كنار دستگاه‌هاي توليد‌كننده گرما مثل اجاق گاز، پكيج آب گرمكن و شوفاژ به‌ويژه در فصل زمستان نباشد. زیرا گرماي اين وسايل موجب هدر رفتن انرژي سرمايشي يخچال و خرابي موتور آن مي‌شود.

در صورت جابجایی بايد مراقب باشيد، دستگاه را پيش از حركت دادن 3 ساعت خاموش كرده و اجازه دهيد گاز آن از جريان بايستد.

براي توزيع گاز موجود در لوله‌هاي ديواره يخچال و فريزر مطمئن شويد كه دستگاه شما روي سطحي صاف و بدون شيب قرار گرفته است.

از قرار دادن مواد خوراكي و غذاهاي گرم و آب جوش در يخچال روشن خودداري كنيد اين كار انرژي موتور دستگاه را هدر مي‌دهد.

اگر يخچال‌تان بوي مواد‌غذايي را به‌خود گرفته، براي از بين بردن اين بو مي‌توانيد از پك‌هاي آماده بوگير يخچال يا كيسه زغال استفاده كنيد. براي تهيه آن كافي است چند قطعه زغال كوچك را درون يك كيسه پارچه‌اي قرار داده و در يخچال بگذاريد.

اگر كودكتان بدون دليل در يخچال را باز مي‌كند به او آموزش‌هاي لازم را در اين زمينه بدهيد. اين كار موجب خروج هواي سرد و ورود هواي گرم به فضاي يخچال شده و براي دستگاه مضر است.

اجازه ندهيد برفك يخچال يا فريزر سراسر آن را بگيرد و درصورت بروز برفك هرگز از شي يا جسم تيز و خشن براي از بين بردن برفك‌ها استفاده نكنيد.

دیجی سرویس

شرکت دیجی سرویس با هدف تعمیر لوازم خانگی در محل بدون نیاز به جابجایی و با 15 سال سابقه تعمیر لوازم خانگی و صنعتی جهت رفاه حال هموطنان ارجمند اقدام به تجهیز تیم تکنسین و کارآزموده کرده تا با انجام تعمیرات و سرویس های مورد نیاز بتواند با کاهش زمان و هزینه های تعمیر و نیز عدم نیاز به جابجایی های طاقت فرسا، آسایش و آرامش را برای شما به ارمغان آورد.

7 روز هفته 24 ساعته آماده خدمت رسانی به شما هستیم.

 

اطلاعات تماس

تلفن دفتر شهرک غرب: 88564350

تلفن دفتر تجریش: 26761085

وب سایت: www.digiservice724.ir 

آدرس: سعادت آباد، خیابان علامه جنوبی

کوچه 26 شرقی پلاک 14، واحد 2

گوگل  لینکدین  پینترست  تلگرام

فیسبوک  اینستاگرام  تویتر  آپارات