دیجی سرویس

راهنمای خرید ساید

راهنمای خرید ساید

هنگام خرید یخچال ، توجه به ظرفیت  و میزان مصرف برق آن بسیار با اهمیت است.هر چه تعداد افراد یک خانواده بیشتر باشد، یخچال  نیز باید بزرگتر باشد.همچنین هنگام خرید یخچال باید به نشان  استاندارد  و موارد ایمنی توجه کرد.توجه به محلی که می خواهید یخچال را در آنجا قرار دهید نیز مهم است  تا بدانید یخچال  مورد نظرتان چه اندازه ای باید داشته باشد.باز و بسته کردن در یخچال  باعث استهلاک آن،فعالیت بیشتر موتورش و نیز مصرف برق بیشتر می شود.بهتر است تا حد امکان  ا یخچال هایی استفاده کرد که روی در آنها آبسرد کن و یخساز  وجود دارد.


در اینجا بعضی از  ملاک هایی که هنگام خرید یخچال فریزر باید آنها از آنها آگاه باشید، به شما معرفی می شوند.

وقتی برای خرید یخچال فریزر به بازار لوازم خانگی می روید، حتما عواملی چون ظرفیت  مورد نیاز و هزینه ای را که می توانید بپردازید ، در نظر بگیرید.توجه داشته باشید که تنوع محصولات  در بازار می تواند  به سادگی شما را دچار سردرگمی کند.
ابتدا لازم است تا بدانید که ظرفیت مورد نیازتان چقدر است. اگر تازه کار نباشید، حساب دستتان است و به راحتی ظرفیت مورد نیاز را تعیین می کنید. اما آنهایی که در این کار مهارت ندارند، بدانند  که به طور متوسط،  یک خانواده دو نفره به 160 تا 200 لیتر  ظرفیت احتیاج دارد.به ازای هر نفر اضافه هم باید 20  لیتر  دیگر در نظر گرفته شود.
ظرفیت یخچال به عادات خرید  و نوع تغذیه شما هم بستگی دارد.اگر بیشتر سبزیجات مصرف می کنید، یخچال بزرگتری بخرید.چنانچه هفته ای یک بار به خرید می روید نیز ظرفیت را قدری بیشتر در نظر بگیرید.
مصرف انرژی هم یکی از نکات مهم در انتخاب  مدل مورد نظر است.
مدل هایی که فریزر آنها در قسمت بالا قرار گرفته است  عموما بین 7 تا 13 درصد مصرف انرژی کمتری دارند.مدل هایی که ذوب برفک اتوماتیک ندارند ( defrost) هم حدود نصف یخچال های مجهز به این سیستم انرژی مصرف می کنند.
اشکال نوع اول این است که هرچند وقت یک بار باید برفکش را تمیز کرد  تا مصرف انرژی در آن بهینه باشد.یخچال  فریزر هایی که یخساز اتوماتیک یا آبخوری روی درشان دارند ، 14 تا 20 درصد بیشتر انرژی مصرف می کنند.ناگفته نماند که هزینه خرید این نوع یخچال فریزرها  نیز بیشتر از مدلهای دیگر است.
از نظر مصرف انرژی ،یخچال فریزر های 16 تا 20 فوت اقتصادی تر هستند.واضح است  که هر قدر  اندازه یخچال  بزرگتر باشد ، مصرف انرژی آن نیز بیشتر است. البته  خرید یخچال فریزر کوچکتر نیز موجب می شود  تعداد دفعات مراجعه شما به سوپر مارکت بیشتر شود.
هر سه یا چهار هفته یکبار یخچال را از برق در بیاورید.زیر آن را جارو برقی بکشید  و داخلش را با جوش شیرین  و آب سرد تمیز کنید تا بوی ماندگی نگیرد. داخل یخچال فریزر غذای  داغ قرار ندهید.
اگر در منطقه ای زندگی می کنید که برق آن همیشه نوسان دارد، برای یخچال فریزر های اروپایی و آمریکائی حتما ترانس 2 کیلو وات بخرید.
بیشتر یخچال فریزر های جدید سیستم برفک آب کن اتوماتیک دارند، به طوری که خود یخچال بدون دخالت شما  و در زمان لازم برفک ها را آب می کند. به این ترتیب مصرف انرژی کاهش می یابد .
به میزان مصرف انرژی یخچال  فریزر بی توجه نباشید. آزمایش های علمی  نشان می دهند. که یخچال هایی با ظرفیت  و امکانات همانند،اما ساخت کارخانه های متفاوت  دارای مصرف انرژی متفاوتی  هستند  به طوری که گاه  میزان مصرف انرژی  یکی نسبت به دیگری به دو برابر می رسد.هنگام خرید ، ضمن توجه به اطلاعات  مندرج در برچسب انرژی، بد نیست از فروشنده  درباره مصرف  انرژی آن نیز سوال کنید.
 
واژه نامه:
نمایشگر دیجیتال
میزان درجه حرارت ، نوع قالب یخ ،فعال بودن آبسردکن  و ... را نشانه می دهد.
کنترل سرمایش
میزان سرمای یخچال فریزر بیشتر به صورت دستی  و مکانیکی قابل تنظیم است.
برفک زدایی
بیشتر یخچال فریزرهای امروزی برای جلوگیری از تولید برفک به این قابلیت مجهزند.
کنترل  دما برای گوشت و سبزیجات
طبقه مخصوصی در بعضی از یخچال فریزر ها وجود دارد  که می توان رطوبت و دما ی ان را برای نگهداری گوشت  و سبزیجات به طور خاص تنظیم کرد.
محفظه بار
بخش تعبیه شده روی درب یخچال است که بیشتر برای نگه داری  بطری های نوشیدنی  مورد استفاده قرار می گیرد.
تصفیه هوا( بوگیر)
هر یک از مواد غذایی بوی مخصوص به خود را دارند. کنار هم قرار دادن این مواد  باعث می شود روی مزه و بوی یکدیگر تاثیر بگذارند و کیفیتشان نامطلوب شود.سیستم بوگیر از این مسئله جلوگیری می کند.
آژیر خطر (Alarm)
در صورت بازماندن درب یخچال یا فریزر بیش از زمان مشخص شده، آژیر خطر به صدا در می آید.
فیلتر تصفیه آب و یخ
بخش آبریز و یخساز  برخی یخچال فریزر ها به اب شهری متصل است.از آنجا که آب شهری املاح بسیاری دارد، فیلتر برای جلوگیری از رسوب  املاح و آسیب رسیدن  به این یخچال ها  در آنها تعبیه شده است. این فیلتر  املاح آب را می گیرد  و به اصطلاح آن را سبک می کند.
برچسب انرژی
این برچسب امکان آگهی از میزان مصرف برق  و آب و همچنین سر و صدای دستگاه را برای شما فراهم می کند. این میزان از Aتا Gدسته بندی شده است. Aکمترین و Gبیشترین هزینه مصرف برق را برای شما دارد.

دیجی سرویس

شرکت دیجی سرویس با هدف تعمیر لوازم خانگی در محل بدون نیاز به جابجایی و با 15 سال سابقه تعمیر لوازم خانگی و صنعتی جهت رفاه حال هموطنان ارجمند اقدام به تجهیز تیم تکنسین و کارآزموده کرده تا با انجام تعمیرات و سرویس های مورد نیاز بتواند با کاهش زمان و هزینه های تعمیر و نیز عدم نیاز به جابجایی های طاقت فرسا، آسایش و آرامش را برای شما به ارمغان آورد.

7 روز هفته 24 ساعته آماده خدمت رسانی به شما هستیم.

 

اطلاعات تماس

تلفن دفتر شهرک غرب: 88564350

تلفن دفتر تجریش: 26761085

وب سایت: www.digiservice724.ir 

آدرس: سعادت آباد، خیابان علامه جنوبی

کوچه 26 شرقی پلاک 14، واحد 2

گوگل  لینکدین  پینترست  تلگرام

فیسبوک  اینستاگرام  تویتر  آپارات