دیجی سرویس

عیب یابی و رفع ایرادهای ماکروفر

 عیب یابی و رفع ایرادهای ماکروفر

مایکروفر گرم نمی کند.


چنانچه در مدت 3 دقیقه با توان 900 وات نتواند یک لیوان آب را گرم نماید با مرکز خدمات تماس بگیرید.(برای انتخاب این حالت کلید استارت را 6 بار انتخاب می کنیم). باید این نکته یادآوری شود که ماکروویو برای گرم کردن به ولتاژ بالا نیاز دارد و در ساعات اوج مصرف به دلیل افت ولتاژ ، ممکن است این مشکل رخ دهد که در این صورت با بالا بردن زمان ، مشکل رفع می شود . (مثل ساعات اولیه شب که ساعات اوج مصرف می باشند.) *** اما اگر غذا دیرگرم می شود ممکن است به علت یکی از موارد ذیل باشد : 1)ممکن است در ساعات اوج مصرف از دستگاه استفاده شده است . 2)فضای داخلی دستگاه کثیف شده است . 3)حجم غذا اگر زیاد باشد ، تایم بیشتری جهت گرم شدن نیاز دارد . 4)غذاهای آبدار با تایم کوتاه تر و غذا های چرب با تایم بیشتر گرم می شوند . 5) شیر و غذاهای چرب جهت گرم شدن کامل نیاز به هم زدن در حین کار دارند. (تایم که به نصف رسید stop شود و هم زده شود) . «در صورتیکه یک لیوان آب در 3 دقیقه گرم می شود ، دستگاه از نظر گرم کنندگی ایراد ندارد.» 
 

مایکروفر جرقه می زند.


1- دقت شود که داخل دستگاه از ظروف فلزی یا ظروفی که دارای تزئینات آبکاری شده بوسیله فلزات هستند استفاده نشده باشد . 2 - لوازم جانبی مثل سه پایه های بلند و کوتاه نسبت به برنامه انتخابی ، درست استفاده شوند (از سه پایه در برنامه مایکرو استفاده نشود، چون احتمال آب شدن پین زیر سه پایه وجود دارد). 3- استیل داخل و متعلقات کاملا" تمیز و بدون چربی باشند . 4 - از ظروفی که لب پریدگی دارند استفاده نشود. 5- متعلقات فلزی دستگاه (سه پایه و جوجه گردان و بخار پز) را از دستگاه خارج کرده و یک لیوان آب داخل دستگاه گذاشته و یکبار کلید start را انتخاب می کنیم : اگر جرقه نزد : دستگاه ایرادی ندارد و ممکن است جرقه براثر پریدگی لعاب سینی و یا آب شدن پینهای زیر سه پایه و یا خط و خش افتادن روی درپوش بخار پز باشد و مواردی از این قبیل که در اینصورت باید آن قطعه تعویض گردد (توصیه می شود متعلقات مایکرو با سیم ظرفشو یی و مواردی که ایجاد سایش یا خط و خش می کنند تمییز نشود. باید در آب خیسانده شوند و سپس تمیز شو ند.) اگر جرقه زد :با مرکز خدمات تماس گرفته شود .

 سینی مایکروفر نمی چرخد یا کند می چرخد.


1- داخل دستگاه ، سینی و ریل وچرخ زیر سینی کاملا" تمیز شود تا ذرات غذا و چربی باقی نمانده باشد . 2- یک جسم سنگینی مانند یک کاسه پیرکس همراه با آب روی سینی قرار دهید چنانچه با جسم سنگین سینی نمی چرخد ولی با جسم سبک می چرخد، شفت باید تعویض گردد( شفت : قطعه ای که زیر سینی و مرکز سینی قرار دارد _ این قطعه را به صورت عمود به بالا حرکت دهید ، جدا می شود) برای تهیه شفت زیر سینی مایکرو با مرکز خدمات تماس بگیرید . 3 - اگر سینی اصلا" نمی چرخد با خدمات تماس بگیرید.

• مایکروویو دود می کند
***اگر در برنامه مایکرو دود کند: در صورت تمیز بودن دستگاه اگر در برنامه مایکرو ( یا انتخاب کلید استارت)دود کردن به همراه بوی غیر عادی باشد با خدمات تماس بگیرید. ***اگر در برنامه گریل یا کانوکشن دود می کند ولی در برنامه مایکرو دود نمی کند : معمولا" با پاک نمودن بدنه داخلی و توری سقف (تمیز کردن چربی و باقی مانده غذا) مشکل برطرف می شود . ابتدا دیواره های داخلی و سقف را با دستمال مرطوب(محلول آب و جوش شیرین) تمیز می کنیم . سپس برنامه گریل را انتخاب می کنیم و 10دقیقه تایم می دهیم و start را انتخاب می کنیم تا شروع به کار کند .

 مایکروفر روشن نمی شود.


1- درصورت استفاده بدون تجربه قبلی ، جهت استفاده و روشن نمودن دستگاه به دفترچه راهنما مراجعه شود . 2- پریز برق مشکلی ندارد ؟ برای کنترل می توانید دستگاه دیگری مثل سشوار را به پریز برق بزنید تا معلوم شود برق دارد یا نه . 3- کنترل نمایید از سه راهی جهت برق استفاده نشده باشد . دستگاه باید مستقیما به یک پریز مستقل وصل باشد. 4- دوشاخه مشکلی ندارد؟ بدین معنا که کاملا داخل پریز باشد یا شکل ظاهری دوشاخه دفرمه نشده باشد . 5- کنترل گردد قفل کودک فعال نباشد (اگر با انتخاب کلیدها پیغام L مشاهد شد کلید stop/clear را 5 ثانیه نگاه داشته تا از حالت قفل خارج گردد) در صورت روشن نشدن دستگاه ، با خدمات تماس گرفته شود .

 

در حین کار خاموش می شود یا متوقف می شود.


1- در موارد استفاده در زمانهای طولانی و یا پی در پی امری طبیعی است. به دلیل وجود ترموستات در صورتی که دستگاه از حد مجاز بیشتر گرم شود خاموش می گردد. (در صورتی که در تایم زیر 5 دقیقه خاموش شود با خدمات تماس گرفته شود. البته به این شرط که خاموشی به علت استفاده مداوم نباشد .) 2-ممکن است دستگاه داخل کابینت باشد و فاصله های استاندارد رعایت نشده باشد(از سقف 30 سانتیمتر و از پشت 10 سانتی متر و از طرفین 15 سانتی متر) 3- دستگاه به سه راهی وصل نشده باشد ، همچنین اگر پریز استاندارد نباشد یا از داخل معیوب باشد امکان قطعی وجود دارد __ خاموش شدن به خاطر استفاده از محافظ نباشد. 4- چک گردد برق منزل دچار افت ولتاژ نشده باشد (چندین دستگاه پر مصرف همزمان روشن نباشد و در ساعات اوج مصرف برق نباشد) 5- نزدیک دستگاه ، وسیله گرم کننده در حال کار نباشد. 6-در بعضی از برنامه ها که تایم دستگاه به نصف برسد بوق می زند و متوقف می شود ، که غذا باید برگردانده شود و یا هم بخورد (بستگی به نوع غذا دارد- طبق دستور دفترچه) در صورت رعایت موارد فوق و خاموش شدن سریع دستگاه با خدمات تماس بگیرید.

مایکروفر بو می دهد.


*اگر بوئی شبیه به سیم سوخته باشد: 1- اگر تازه نصب شده و استفاده اول یا دوم باشد و بو کم باشد طبیعی است. 2- اگر بوی سیم سوخته به همراه دود باشد با خدمات تماس بگیرید. *اگر با باز کردن درب ، داخل دستگاه بوی غذا می دهد باید دیواره های داخلی تمیز شود : یک کاسه سرخالی آب به مدت 10دقیقه در حالت گریل جوش بخورد . پس از اتمام کار با یک دستمال نخی نو ( که بو ندهد) داخل دستگاه تمیز شود .

کلیدهای روی دستگاه فرمان نمی گیرند.


1- مطمئن شوید که درحال انجام یک دستور ، دکمه دیگر را نزده باشید . مثلا اگر دستگاه در حال کار کردن است دکمه دیگر مثل گریل ، کانوکشن ، یا ساعت کار نمی کنند. 2- دکمه STOP / CLEAR چند بار زده شود تا اگر برنامه ای در حافظه مانده پاک شود . 3- دستگاه را از برق کشیده و پس از چند دقیقه مجدد به برق بزنید . 4 - کنترل گردد قفل کودک فعال نباشد (اگر با انتخاب کلیدها پیغام L (مخفف LOCK) مشاهد شد کلید stop/clear را 5 ثانیه نگاه داشته تا از حالت قفل خارج گردد) در غیر اینصورت با خدمات تماس بگیرید .

 مایکروفر صدا می دهد.


1- درست جا زدن سینی و ریل زیر سینی و شفت(قطعه ای که زیر سینی و در مرکز آن قرار دارد) 2- تمیز کردن ریل زیر سینی 3- اگر ظرف سنگین روی سینی گذاشته شده باشد ، طبیعی است . 4- چون بدنه دستگاه فلزی است ، صدا را بلندتر می کند . ( مثل صدای فن ، صدای چرخش سینی و قطعات داخل دستگاه ) 5- در حین کار فن دستگاه کار می کند. 6- در حالت ماکرو از سه پایه استفاده نشده باشد . 7- اگر بعد از اتمام کار ، از دستگاه صدای فن شنیده می شود طبیعی می باشد(در این حالت سینی نمی چرخد ، و درصفحه نمایش به غیر از ساعت یا عدد صفر سایر نشانگر ها خاموش می باشند) فن بعد از خنک کردن دستگاه به طور اتومات خاموش می شود. 8- اگر در برنامه مایکرو ( یا انتخاب کلید start ) صدای غیر عادی و بلند می دهد، ولی در برنامه گریل صدای دستگاه عادی باشد با خدمات تماس بگیرید.

 ترکیدن تخم مرغ در مایکروفر


تخم مرغ را هیچگاه نباید با پوست داخل مایکرو ویو قرار داد. مواد غذایی که دارای غشا ء هستند (مثل زرده تخم مرغ ، سیب زمینی ، میوه و ...)قبل از پخته شدن باید با چنگال غشا ء را سوراخ نمود. در صورت ترکیدن تخم مرغ داخل مایکرو ویو می باید دستگاه به تعمیر گاه اعزام گردد ( با خدمات تماس بگیرید).

 گریل روشن نمی شود.


در مایکرو ویو: کلید برنامه GRILL انتخاب شود و پس از تایید: 2 دقیقه تایم داده شود و START انتخاب شود ، اگر المنت گریل روشن شود (قرمز شود) گریل سالم می باشد در غیر این صورت به خدمات اطلاع دهید. باید توجه داشت که در پختهای ترکیبی و منوی طبخ غذاها: المنت گریل مدام روشن نمی باشد و ممکن است در حین کار خاموش هم شود. در سولار دام: فر نوری سولار دام فقط در برنامه گریل 1 فعال می شود (در گریل 2 و 3 روشن نمی شود و همچنین در برنامه مایکرو و کانوکشن روشن نمی شود) و همچنین در بعضی از پختهای ترکیبی و منو طبخ بعضی غذاها روشن می شود.(فر نوری در حین کار خاموش می شود و مجدد روشن می شود) ***تفاوت گریل مایکرو ویو و سولار دام: گریل مایکرو ویو یک حالت بیشتر ندارد و زمانی که روشن می شود المنت(هیتر) قرمز رنگ می شود. ولی گریل سولار دام 3 حالت دارد و وقتی که کلید گریل را انتخاب می کنیم می توانیم گریل 1 یا 2 یا 3 را انتخاب کنیم . ***سولار دام یک المنت (هیتر) صفحه ای زیر سینی و یکی در سقف دارد و یک فر نوری در سقف که شامل2 المنت است که یکی نور دارد و یکی حرارت پس طبیعی است که از دو المنتی که موازی هم هستند فقط یکی نور تولید می کند .

لامپ مایکروفر روشن نمی شود


ا- معمولا" هنگامیکه دستگاه به برق وصل است و هیچ برنامه ای به دستگاه داده نشده : لامپ خاموش است و اگر درب باز شود لامپ روشن می شود و همچنین بعد از بسته شدن درب و بعد از زدن START(در حین کار کردن) باز هم لامپ داخل دستگاه روشن می شود . 2-اگر با «باز کردن درب دستگاه» یا «در حین کار» لامپ روشن نشده با مرکز خدمات تماس بگیرید.

خارج شدن هوای گرم از زیر مایکروفر


در حین کار مایکروویو و سولاردام با کار کردن فن، هوای گرم از پشت و زیر دستگاه خارج می شود. چون هوای خروجی از زیر با سطحی که دستگاه روی آن قرار دارد برخورد می کند مقداری از هوا از طرفین دستگاه و مقداری از زیر درب دستگاه خارج می شود که این حالت طبیعی می باشد.

دیجی سرویس

شرکت دیجی سرویس با هدف تعمیر لوازم خانگی در محل بدون نیاز به جابجایی و با 15 سال سابقه تعمیر لوازم خانگی و صنعتی جهت رفاه حال هموطنان ارجمند اقدام به تجهیز تیم تکنسین و کارآزموده کرده تا با انجام تعمیرات و سرویس های مورد نیاز بتواند با کاهش زمان و هزینه های تعمیر و نیز عدم نیاز به جابجایی های طاقت فرسا، آسایش و آرامش را برای شما به ارمغان آورد.

7 روز هفته 24 ساعته آماده خدمت رسانی به شما هستیم.

 

اطلاعات تماس

تلفن دفتر شهرک غرب: 88564350

تلفن دفتر تجریش: 26761085

وب سایت: www.digiservice724.ir 

آدرس: سعادت آباد، خیابان علامه جنوبی

کوچه 26 شرقی پلاک 14، واحد 2

گوگل  لینکدین  پینترست  تلگرام

فیسبوک  اینستاگرام  تویتر  آپارات